Меморіальна дошка для Штабу литовсько-польсько-української військової бригади у Любліні.

        

У майстерні скульпторів О.Сидорука та Б.Крилова, що успішно співпрацюють із фондом Робертаса Габуласа «Корона князів Острозьких», останнім часом триває напружений копіткий процес. Він вимагає від  митців багатьох творчих зусиль та справжньої  мистецької вимогливості. Майстри цілеспрямовано й натхненно, із великою відповідальністю працюють над втіленням важливих  проектів, всебічно демонструючи художні й технічні грані свого таланту.

Паралельно з масштабним міжнародним проектом – увічненням пам’яті князя Костянтина Острозького в мармуровому надгробку для Успенського собору  Києва, що успішно просувається за сприяння голови фонду Робертаса Габуласа та фінансової підтримки Уряду Литви, скульптори ведуть послідовну роботу над реалізацією інших важливих монументів для Польщі та Литви.

Так, згідно підписаним у м. Любліні домовленостям про співробітництво між фондом та командуванням об’єднаної литовсько-польсько-української військової   бригади (LITPOLUKRBRIG), своєрідною запорукою плідної взаємодії  двох сторін у всіх справах, пов’язаних із славним іменем князя Острозького, стала розпочата робота над меморіальною дошкою для Штабу бригади.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року у старовинному польському місті, у рамках другої річниці створення бригади, пройшли урочистості, на яких було прийняте рішення про присвоєння імені  Костянтина Острозького міжнародному збройному формуванню. Адже місія бригади, як і місія її високого покровителя, – бути захисниками та вартовими миру у Східній Європі.

Ідея створення пам’ятної рельєфної дошки на фасаді Штабу належить голові фонду «Корона князів Острозьких» Робертасу Габуласу та командиру військового угрупування Зенону Бжушко. Скульптори О.Сидорук та Б.Крилов, що одразу перейнялися загальною концепцією меморіалу, розробили ескізи і за короткий термін виготовили робочий макет із глини.  Овальна композиція твору у вигляді картуша, обрамленого завитками, на якому подається поясне зображення Костянтина Острозького у  лицарських  обладунках часів Речі Посполитої,  доповнена  князівським гербом на геральдичному щиті та схрещеними середньовічними мечами – символом об’єднаної бригади. Таким чином, вдало передана ідея спадкоємності  спільної збройної боротьби в європейській історії і підкреслена визначна роль князя як воєначальника високого державного рівня.

На фото: ескіз меморіальної дошки для Штабу військової бригади у м. Любліні

За макетом буде відлито бронзовий оригінал скульптури, урочисте відкриття якої заплановано на 19 квітня 2018 року.

Олена Науменко